Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najważniejsze cechy koszulek treningowych

2019-05-30
Najważniejsze cechy koszulek treningowych

Specjalna odzież sportowa to podstawa

Profesjonaliści i amatorzy, którzy regularnie trenują, nie powinni rezygnować z korzystania wyłącznie ze specjalnej odzieży sportowej. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem zakłada na siebie zwykłe ubrania, które niestety mogą przyczyniać się do dyskomfortu w trakcie ćwiczeń. Jeśli chcemy ograniczyć wydatki na odzież, wybierzmy chociaż podstawową koszulkę sportową, która jednak zapewni nam odpowiedni komfort podczas treningu.

Jaka powinna być koszulka treningowa?

Koszulki treningowe wyróżniają się pewnymi konkretnymi właściwościami, których nie zapewni nam zwykła koszulka bawełniana, szczególnie w przypadku sportowców, którzy ćwiczą regularnie i intensywnie. Jaki zatem powinien być dobry t-shirt sportowy? Przede wszystkim musi być wygodny. Dzięki temu będziemy mogli spokojnie ćwiczyć, nie koncentrując się na tym, że koszulka gdzieś nas uciska czy obciera. Unikniemy też otarć czy podrażnień skóry. Musi również zapewniać nam maksymalną swobodę ruchów.

Koszulka treningowa powinna być również termoaktywna. Tylko materiały termoaktywne pozwalają na skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Dodatkowo sprawdzają się zarówno podczas ćwiczeń wewnątrz, jak i na zewnątrz, chroniąc ciało przed różnorodnymi warunkami. Trzeba również zwracać uwagę na to, aby wybrany t-shirt był dopasowany. Zaleca się stosowanie koszulek przylegających do ciała (ale nie nazbyt obcisłych), gdyż nie tylko zapewniają komfort, ale również gwarantują najlepszą oddychalność materiału.

pixelpixel