Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ochraniacze bokserskie: jak skutecznie chronić ciało?

2019-05-06
Ochraniacze bokserskie: jak skutecznie chronić ciało?

Ochraniacze bokserskie na różne części ciała

Podczas regularnych treningów bokserskich warto, a nawet trzeba odpowiednio zabezpieczać ciało przed różnymi kontuzjami. Dotyczy to nie tylko zawodowych sportowców, ale i amatorów. Ewentualne uszczerbki na zdrowiu mogą przekreślić szanse na udział w zawodach, a nawet zupełnie przekreślić dalszą karierę sportową. Odpowiednio dobrane ochraniacze bokserskie mogą zmniejszyć ryzyko przykrych konsekwencji.

 

 

 

 

 

  • Ochraniacze na krocze i korpus. Obowiązkowym elementem podczas treningów jest suspensor, czyli specjalny ochraniacz na krocze, który zabezpiecza przyrodzenie i mosznę. Wybierając dodatkowo ochraniacz na korpus, czyli na brzuch lub piersi w przypadku kobiet, warto zadbać nie tylko o to, aby odpowiednią ochronę ciała, ale również właściwą wentylację. Ochraniacze nie powinny też w żaden sposób krępować ruchów sportowca.
  • Kaski bokserskie. Kaski przydają się w boksie w przypadku sparingów. Głowa jest bardzo podatna na różnego rodzaju uszkodzenia, dlatego należy ją odpowiednio chronić. Bardzo ważne jest przy tym odpowiednie dobranie rozmiaru kasku, gdyż tylko wtedy będzie zapewniać on odpowiednią ochronę. Powinien być wykonany z materiału trwałego i wytrzymałego, który jednocześnie będzie zapewniał wygodę.
  • Ochraniacze na kostki i piszczele. To skuteczna ochrona przed kopniakami, które często przyczyniają się do poważnych kontuzji. Dostępne są w różnych wersjach i opcjach cenowych, więc bez problemu każdy sportowiec znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bardzo ważne jest, aby zostały odpowiednio dopasowane. Jeśli zostaną nieodpowiednio dobrane, mogą przesuwać się podczas treningów.
  • Ochraniacze na zęby. To bardzo ważne akcesorium, które powinni posiadać zarówno zawodowi, jak i amatorscy bokserzy. Zęby bardzo łatwo można uszkodzić, jednak z odpowiednim ochraniaczem uzębienie będzie praktycznie całkowicie zabezpieczone!

 

 

pixelpixel