Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odzież kompresyjna

2018-10-30
Odzież kompresyjna Gdy zaczynamy ćwiczyć na siłowni, biegać lub uprawiać inną dyscyplinę sportu,warto zainwestować w odpowiednią odzież sportową . Nie chodzi tu o chwalenie się logotypami znanych sportowych marek, ale o wybór ubrań, które będą wygodne podczas ćwiczeń i wykonane z takich materiałów, które pozytywnie wpłyną na jakość wysiłku fizycznego , w tym zmniejszą pojawiające się po jego zakończeniu objawy bólowe.

Oferta znajdująca się w sklepach jest bardzo szeroka, lecz warto zwrócić uwagę na nowość, jaką jest odzież kompresyjna, ponieważ posiada ona wiele interesujących zalet.Pierwotnie kompresja stosowana była w medycynie w postaci opasek uciskowych wykorzystywanych do leczenia chorób układu krążenia, niewydolności żył oraz zakrzepicy. Z biegiem czasu zaczęto jednak pozytywne własności kompresji wykorzystywać również szerzej, w tym przede wszystkim w sporcie oraz podczas treningów.  

Profesjonalna odzież na trening

W sklepach znajdziemy duży wybór odzieży kompresyjnej, w tym na przykład koszulki, legginsy, szorty, skarpetki, getry, a nawet kombinezony przeznaczone dla osób trenujących profesjonalnie. Wprawdzie samo założenie takich ubrań nie spowoduje, że nagle poprawimy nasze wyniki i zwiększymy wytrzymałość, ale pozwoli w pozytywny sposób wpłynąć na jakość treningu. Ćwiczenia, szczególnie te siłowe, powodują powstawanie mikrourazów w mięśniach, co objawia się bólem i osłabieniem przez dzień lub nawet dłuższy czas po wysiłku fizycznym. Natomiast noszenie odzieży kompresyjnej pozwala na uciskanie mięśni w taki sposób, że poprawia się ich dotlenienie i ukrwienie, co znacząco zmniejsza objawy bólowe po zakończonym treningu. Pozytywnym efektem jest także szybsza regeneracja, dzięki czemu nie tylko czujemy się lepiej, ale również w krótszym czasie możemy bez żadnych dolegliwości rozpocząć kolejne ćwiczenia. Jednak aby odzież kompresyjna działała odpowiednio, ważne jest przymierzenie każdego ubrania i dobranie takiego, które bardzo dobrze pasuje do naszej figury i wzrostu. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że będzie ona uciskać nasze ciało w odpowiednich miejscach i z prawidłową siłą.
pixelpixel