Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Owijki bokserskie czy rękawice żelowe – co wybrać?

2024-05-12
Owijki bokserskie czy rękawice żelowe – co wybrać?

Wybór odpowiedniego sprzętu do treningu boksu jest kluczowy dla komfortu i efektywności ćwiczeń. Jednym z dylematów, przed którym stają pięściarze, jest decyzja o inwestycji w ochraniacze dłoni. Owijki bokserskie czy rękawice żelowe – który z tych produktów sprawdza się lepiej? W tym artykule analizujemy zalety i wady obu rozwiązań. Zachęcamy do lektury.

Owijki bokserskie – tradycyjne wsparcie dla dłoni

Owijki bokserskie to elastyczne pasy materiału, owijane wokół dłoni i nadgarstków, aby zapewnić im wsparcie w trakcie ćwiczeń. Głównym zadaniem tych produktów jest ochrona kości i stawów przed urazami. Odpowiadają również za absorpcję potu, co przekłada się na większą higienę w trakcie treningu. Bandaże bokserskie są stosunkowo tanie i łatwo dostępne w większości sklepów sportowych. Dzięki kompaktowym rozmiarom zmieszczą się w każdej torbie na trening. Warto jednak pamiętać, że ochraniacze te wymagają odpowiedniej techniki owijania dłoni. W przypadku niewłaściwego wiązania mogą prowadzić do niebezpiecznych kontuzji.

Rękawice żelowe – nowoczesna alternatywa dla owijek

Rękawice żelowe to stosunkowo nowy produkt na rynku sprzętu bokserskiego. Ich główną zaletą jest wygodne i szybkie zakładanie, co sprawia, że stanowią dobre rozwiązanie dla początkujących oraz trenujących amatorsko. Rękawice wykonane z miękkiego materiału wypełnionego żelem mają za zadanie amortyzować uderzenia i chronić dłonie przed urazami. W przeciwieństwie do bandaży nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności podczas zakładania. Jednakże, rękawice żelowe mogą nie być wystarczająco stabilne dla profesjonalistów, co może prowadzić do większego ryzyka powstawania urazów.

Kiedy warto wybrać owijki bokserskie, a kiedy rękawice żelowe?

Wybór pomiędzy owijkami a rękawicami żelowymi zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji i potrzeb osoby trenującej. Jeśli masz już spore doświadczenie i zależy Ci na gwarancji skuteczniejszej ochrony dłoni, wybierz owijki. W przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z boksem, rękawice żelowe mogą okazać się lepszym rozwiązaniem. Wszystko za sprawą łatwości zakładania i wygody noszenia.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixelpixel