Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Plecak sportowy czy torba treningowa? Który produkt sprawdzi się lepiej?

2022-02-16
Plecak sportowy czy torba treningowa? Który produkt sprawdzi się lepiej?

Rozpoczęcie przygody ze sportami walki wymaga odpowiedniego przygotowania. Po wyborze wysokiej jakości sprzętu należy zadbać o zakup plecaka lub torby, w której zawodnik będzie przechowywał i przenosił rękawice, odzież oraz akcesoria wykorzystywane podczas ćwiczeń. W dzisiejszym artykule dokonamy porównania plecaka sportowego i torby treningowej. Który produkt sprawdzi się lepiej? Zachęcamy do lektury dalszej części tekstu.

Charakterystyka i zalety plecaka sportowego

Plecak sportowy to bez wątpienia jeden z najwygodniejszych produktów do przenoszenia rzeczy na trening. Ma na to wpływ sposób noszenia. Plecak zakładany jest na oba ramiona, przez co jego ciężar rozkładany jest równomiernie. Ręce nie są zatem przesadnie obciążane. Są też wolne od konieczności trzymania w nich czegokolwiek. Pozwala to wygodnie pokonywać nawet dłuższe dystanse, bez obaw o przeciążenie mięśni czy stawów. Wybór plecaka sportowego ułatwia również podróż na trening osobom korzystającym z jednośladów. Jazda rowerem, skuterem czy hulajnogą jest dzięki temu zdecydowania bardziej komfortowa. Plecak można wykorzystać także do samego uprawiania sportu, np. w czasie ćwiczeń wzmacniających wytrzymałość lub dotleniających organizm zawodnika trenującego sporty walki.

Charakterystyka i zalety torby treningowej

W porównaniu z plecakiem torba treningowa ma jedną niewątpliwą zaletę. Jest o wiele bardziej pojemna, przez co może pomieść dużo więcej sprzętu wykorzystywanego przez zawodnika sportów walki. To uniwersalny produkt, w którym swój cały sprzęt bez wątpienia zmieści każdy fighter, bez względu na uprawianą dyscyplinę. Prosta budowa i duża pojemność torby treningowej sprawia, że przechowywane mogą być w niej rzeczy o zwiększonych wymiarach i nieregularnych kształtach, takie jak dodatkowa para obuwia, kask, ochraniacze na kostki czy piszczele. Duża komora główna ułatwia zarówno pakowanie, jak i rozpakowywanie akcesoriów używanych w trakcie ćwiczeń. Torba jest więc najlepszym rozwiązaniem na dłuższą podróż lub w przypadku potrzeby zabrania ze sobą dużej liczby sprzętu na siłownię czy trening na sali.

Plecak czy torba? Który produkt jest lepszy?

Na pytanie, który z tych produktów jest lepszy i lepiej sprawdzi się w konkretnej sytuacji, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od wyboru i indywidualnych przyzwyczajeń osoby trenującej sporty walki. Jeśli jesteś początkującym fighterem, nie używasz dużej liczby sprzętu i zależy ci na wygodzie przemieszczania się pomiędzy domem a salą treningową, wybierz plecak. Jeżeli jednak ćwiczysz już od wielu lat, posiadasz wiele różnych akcesoriów treningowych o rozmaitych wymiarach i wadze, a do tego szukasz produktu, w którym bez problemów pomieścisz je wszystkie, postaw na pojemną torbę. To zdecydowanie lepszy wybór, jeśli na trening jeździsz samochodem, nie ćwiczysz w plenerze i nie odbywasz długich pieszych wycieczek.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixelpixel