Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przegląd stojących worków bokserskich. Propozycje zakupowe

2022-12-31
Przegląd stojących worków bokserskich. Propozycje zakupowe

Na salach treningowych znaleźć można różne modele worków bokserskich. Poza tradycyjnymi wariantami podwieszanymi dużą popularnością cieszą się worki stojące, które można postawić w dowolnym miejscu lub zabrać ze sobą na zawody czy trening w plenerze. Jakie worki stojące są dostępne na rynku? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Dlaczego warto wybrać worek stojący w alternatywie dla podwieszanego?

Worek stojący to ciekawa alternatywa dla klasycznego modelu podwieszanego. Wynika to z jego licznych zalet. Możliwość przenoszenia sprawia, że możesz używać go nie tylko na sali treningowej czy domowej siłowni, ale także podczas zajęć plenerowych. Brak konieczności zawieszenia pod sufitem umożliwia korzystanie z niego w wysokich pomieszczeniach i budynkach z delikatnych stropem. Worki stojące są zazwyczaj mniejsze, przez co nie zajmują dużej ilości miejsca. Urozmaicają plan treningowy, w tym ćwiczenie technik grapplingowych (obaleń czy dźwigni).  Wykorzystywanie worków tego rodzaju to doskonały sposób na poprawę umiejętności zawodników trenujących sporty chwytane (zapasy, judo, brazylijskie jiu-jitsu).

Jakie worki stojące oferują sklepy bokserskie?

Oferta sklepów bokserskich obejmuje kilka rodzajów worków stojących. Jednym z nich są tzw. refleksówki, czyli ustawione na platformie piłki do ćwiczenia szybkości i uników. Trening z użyciem refleksówki to świetny sposób na poprawę refleksu i skrócenie czasu reakcji na ciosy wyprowadzane przez rywala.

Innym typem worków stojących są modele przeznaczone do treningu mieszanych sztuk walki. Worek MMA wyróżnia specyficzny kształt, przypominający ludzką sylwetkę. Nietypowy profil pozwala na doskonalenie wyprowadzania uderzeń hakowych i podbródkowych, a także ciosów z użyciem kolan. Kształt worka ułatwia wykonywanie obaleń i szlifowanie technik parterowych.

Do worków stojących zaliczane są też tarcze treningowe do ćwiczeń uderzeń nogami. Mimo dużego rozmiaru są lekkie, dzięki czemu ich przenoszenie nie stanowi żadnego problemu. Tarcze umożliwiają efektywny trening prędkości i precyzji wyprowadzania kopnięć. Polecane są zarówno zawodnikom MMA, jak i kick-bokserom oraz bokserom tajskim.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixelpixel