Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przegląd wiszących worków bokserskich. Propozycje zakupowe

2023-03-28
Przegląd wiszących worków bokserskich. Propozycje zakupowe

Worek bokserski to jedno z podstawowych akcesoriów treningowych zawodników sportów walki. Odpowiednio dobrany pozwala pracować nad siłą, techniką i precyzją wyprowadzania ciosów. Co więcej, umożliwia również poprawę szybkości i refleksu. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie worki wiszące są obecnie dostępne na rynku. W które modele warto inwestować? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Tradycyjne worki w kształcie walca

Wśród worków podwieszanych przy suficie największą popularnością cieszą się tradycyjne modele w kształcie walca. To standardowy wybór dla zawodników trenujących sporty uderzeniowe. W zależności od preferencji pięściarza worek może mieć różną wagę. Te cięższe pozwalają wypracować większą siłę ciosu, natomiast lżejsze sprawdzają się w czasie ćwiczeń celności i techniki uderzeń, a także wyczucia dystansu i poprawy ogólnej kondycji fizycznej. To idealne rozwiązanie w przypadku treningu cardio.

Worki hakowe

Podczas ćwiczeń nad udoskonalaniem konkretnych kombinacji ciosów lepszym wyborem jest zakup jednego z worków hakowych. Od walców odróżnia je specyficzna budowa. Średnica takiego worka zwiększa się ku górze. Dzięki temu jego kształt przypomina literę T. W założeniu projektantów ma to imitować wygląd ludzkiej sylwetki i umożliwiać efektywne wyprowadzanie uderzeń hakowych oraz podbródkowych. Poza tym worki te nie różnią się specjalnie od tradycyjnych modeli. Występują w podobnych rozmiarach i są zawieszane w taki sam sposób.

Gruszki bokserskie

Wiszącym workiem bokserskim jest też gruszka, która swoim wyglądem przypomina kształt popularnego owocu. Dzięki temu jest znacznie mniejsza od tradycyjnych worków. Taka budowa umożliwia skuteczny trening techniki wyprowadzania ciosów. Gruszki sprawdzają się również w czasie ćwiczeń nad refleksem i poprawą szybkości poruszania się po ringu. To doskonały wybór, jeśli zawodnik ma zamiar zwiększyć ogólną koordynację oraz tempo oddawanych uderzeń. Podobnie jak worki hakowe gruszki najlepiej sprawdzają się podczas treningu ciosów podbródkowych.

Piłki refleksowe

W trakcie poszukiwań worka podwieszanego uwagę warto zwracać także na piłki refleksowe, nazywane potocznie refleksówkami. Montuje się je na elastycznej taśmie przytwierdzanej zarówno do sufitu, jak i podłogi. Po uderzeniu piłka odbija się i zmienia swoje położenie. Dzięki temu trening z jej użyciem to ciekawa alternatywa dla ćwiczeń z workiem czy gruszką. Pozwala poprawić szybkość i technikę wyprowadzania ciosów, zwiększyć refleks i dynamikę poruszania się po ringu oraz wypracować wyczucie odpowiedniego dystansu. Taki trening to jedna z najlepszych symulacji zachowania rywala w czasie walki.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixelpixel