Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice bokserskie idealne dla początkujących

2019-11-28
Rękawice bokserskie idealne dla początkujących

Niewiele osób wie o tym, że rękawice bokserskie stały się obowiązkowym wyposażeniem bokserów dopiero pod koniec XIX wieku. Wcześniej walki odbywały się na gołe pięści, co skutkowało poważnymi urazami, a często i śmiercią zawodników. Zadaniem rękawicy bokserskiej jest amortyzowanie ciosu, ale też ochrona dłoni osoby uderzającej. Co powinni wiedzieć początkujący bokserzy, zanim zakupią swoje pierwsze rękawice?

 

Rozmiar rękawic

Rozmiar rękawic dobiera się do wagi i wielkości dłoni ich przyszłego właściciela. Rozmiary określa się w uncjach (OZ), a jedna uncja to około 28 gram. Rękawice w rozmiarach do 8 OZ są idealne dla dzieci i bardzo drobnych kobiet. Przeciętne damskie rozmiary to 10-12 OZ, a męskie – 14-16 OZ. Można spotkać też większe rozmiary. Im większe rękawice, tym lepiej amortyzują ciosy.

Rodzaj rękawic

Określeniem „ rękawice bokserskie” potocznie nazywa się wszelkie rękawice do sztuk walki. Warto pamiętać jednak o tym, że np. rękawice do MMA mają inną budowę niż bokserskie, by ułatwić zawodnikom chwytanie, dozwolone w tym sporcie. Rękawice powinny być dobrane do danej dyscypliny sportowej. Wybierając rękawice bokserskie, musimy zadecydować też, czy wybrać zwykły model do walk i sparingów, czy może lepiej piąstkówki, lepiej sprawdzające się w treningach ze sprzętem.

Materiał i wiązanie

Rękawice bokserskie mogą być wykonane ze skóry prawdziwej lub syntetycznej. Te pierwsze są wyjątkowo trwałe, lecz przez to droższe. Osobom początkującym, które nie są jeszcze przekonane, czy pozostaną boksowi wierne, wystarczą na treningach rękawice ze skóry sztucznej. Rękawice mogą mieć też inny sposób mocowania na dłoniach. Tradycyjne rękawice wiąże się w nadgarstku, dzięki czemu można je idealnie dopasować. Osobom początkującym zazwyczaj zaleca się rękawice zapinane na rzepy, które po prostu łatwiej założyć i zdjąć bez pomocy innej osoby. W razie wątpliwości co do wyboru zachęcamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania.

pixelpixel