Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice bokserskie polecane dla osób ze skłonnościami do uczuleń i alergii

2024-02-19
Rękawice bokserskie polecane dla osób ze skłonnościami do uczuleń i alergii

Rękawice bokserskie to nieodłączny element wyposażenia każdego miłośnika boksu. Dla osób ze skłonnościami do uczuleń i alergii wybór odpowiedniego modelu może być jednak trudniejszy. Aby ułatwić im to zadanie, stworzyliśmy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze czynniki, jakie trzeba wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań. Zapraszamy do lektury.

Rękawice bokserskie wykonane z materiałów hipoalergicznych

W przypadku alergików i osób ze skłonnościami do uczuleń kluczowe jest wybranie rękawic wykonanych z materiałów hipoalergicznych. Syntetyczne skóry, takie jak poliuretan (PU) czy winyl, są polecane ze względu na właściwości antyalergiczne. Warto jednak sprawdzić, czy producent nie stosuje dodatkowych substancji chemicznych w procesie produkcji. Mogą one bowiem wywoływać reakcje alergiczne. To ważne nie tylko przy wyborze rękawic, ale także koszulki bokserskiej i innych elementów stroju treningowego.

Alternatywą dla syntetycznych materiałów są rękawice wykonane z naturalnej skóry, która również jest hipoalergiczna. Przy wyborze takich rękawic należy zwracać uwagę na jakość skóry oraz sposób jej garbowania – najlepiej wybierać produkty garbowane roślinnie, bez użycia metali ciężkich, mogących powodować uczulenia.

Rękawice z odpowiednią wentylacją

Nie mniej istotna jest wentylacja rękawic bokserskich. Dobrej jakości modele mają specjalne systemy wentylacji, zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz. Przeciwdziała to nadmiernemu poceniu się dłoni oraz rozwojowi bakterii i grzybów. Optymalnym wyborem są rękawice z perforowanymi powierzchniami lub siateczkowymi wstawkami, które dodatkowo wspomagają proces wentylacji.

Rękawice z miękkim i elastycznym wypełnieniem

Dla osób ze skłonnościami do uczuleń i alergii ważny jest też rodzaj wypełnienia. Rękawice z miękkim i elastycznym wypełnieniem, takim jak pianka wysokoelastyczna lub żel, są przyjaźniejsze dla skóry niż te z twardą i sztywną wkładką. Miękkie wypełnienie pozwala na lepsze dopasowanie rękawicy do dłoni oraz zmniejsza ryzyko otarć i podrażnień skóry podczas intensywnego treningu.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixelpixel