Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice bokserskie polecane dla początkujących

2024-07-03
Rękawice bokserskie polecane dla początkujących

Decyzja o rozpoczęciu treningów bokserskich to dopiero początek przygody z tym sportem. Kolejnym istotnym krokiem jest wybór odpowiedniego sprzętu, a w szczególności rękawic. W tym artykule przedstawiamy modele polecane dla początkujących zawodników. Interesuję Cię ten temat? Sprawdź dalszą część wpisu.

Wybór odpowiedniego rozmiaru rękawic

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest rozmiar rękawic bokserskich. W przypadku osób początkujących zaleca się wybór rękawic o wadze od 12 do 16 uncji. Lżejsze modele są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych zawodników, którzy mają już doświadczenie w treningach bokserskich. Podczas wyboru dobrze jest przymierzyć rękawice w kilku rozmiarach, aby sprawdzić, czy dobrze leżą na dłoniach i nie powodują dyskomfortu w trakcie noszenia.

Materiał wykonania rękawic

Kolejnym istotnym elementem jest materiał wykonania rękawic bokserskich. Na rynku dostępne są modele ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Skóra naturalna zapewnia lepszą przyczepność i trwałość, jednak jest droższa w zakupie. Skóra syntetyczna jest tańsza, ale może szybciej się zużywać. Dla początkujących zaleca się wybór rękawic ze skóry syntetycznej, które są wystarczająco trwałe, a jednocześnie nie obciążają zbytnio budżetu. Modele te są lekkie i łatwe w przenoszeniu w plecakach sportowych męskich lub damskich.

Rodzaj wypełnienia rękawic

Wypełnienie rękawic bokserskich ma kluczowe znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa treningów. Obecnie na rynku najpopularniejsze są rękawice wypełnione poliuretanem (PU) oraz pianką EVA. Materiały te zapewniają doskonałą amortyzację uderzeń, co jest szczególnie ważne dla początkujących, którzy dopiero uczą się technik bokserskich.

Zapięcie rękawic bokserskich

Rękawice bokserskie różnią się również sposobem zapięcia. Dostępne są modele z rzepami oraz sznurowadłami. Rękawice na rzepy są łatwiejsze w zakładaniu i zdejmowaniu, co jest dużym ułatwieniem dla osób początkujących. Sznurowadła zapewniają lepsze dopasowanie do dłoni, jednak ich zakładanie może być czasochłonne i wymagać pomocy drugiej osoby. Z tego powodu na początek lepiej wybrać model zapinany na rzep.

Ochrona nadgarstków

Rękawice bokserskie powinny zapewniać optymalną ochronę nadgarstków. Warto więc zwrócić uwagę na modele z dodatkowym wzmocnieniem tej części ciała. Dla początkujących zaleca się wybór rękawic z szerokim pasem stabilizującym nadgarstek, chroniącym przed kontuzjami podczas treningów.

Wentylacja i higiena

W czasie intensywnych ćwiczeń dłonie zawodnika pocą się, dlatego ważne jest, aby rękawice były wykonane z materiałów oddychających. Warto wybrać model z siateczką wentylacyjną lub perforacją, pozwalającą na lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz rękawicy.

Cena i marka rękawic bokserskich

Na koniec należy wspomnieć o cenie i marce rękawic bokserskich. Dla początkujących zaleca się wybór modeli w przystępnej cenie, które jednocześnie są wykonane przez renomowane firmy specjalizujące się w produkcji sprzętu bokserskiego. Rękawice marek takich jak Leone 1947 gwarantują odpowiednią jakość i trwałość, co jest istotne dla osób rozpoczynających przygodę z boksem.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2024
pixelpixel