Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice bokserskie ze skóry naturalnej czy syntetycznej - jakie wybrać?

2022-12-29
Rękawice bokserskie ze skóry naturalnej czy syntetycznej - jakie wybrać?

Dostępne w sklepach bokserskich rękawice różnią się pomiędzy sobą kilkoma parametrami. Jednym z nich jest materiał wykonania poszycia zewnętrznego. Wyróżniamy modele produkowane ze skóry naturalnej oraz syntetycznej. Które rękawice są lepsze? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Największe różnice pomiędzy skórą naturalną a syntetyczną

Wśród materiałów naturalnych wykorzystywanych do produkcji rękawic wymienia się przede wszystkim skórę bydlęcą. Rzadziej jest to skóra bawola i kozia. Jeśli chodzi o tworzywa syntetyczne, zwykle jest to polichlorek winylu (PVC), poliuretan (PU) lub mikrofibra. Rękawice ze skóry naturalnej wyróżnia większa trwałość i odporność na uszkodzenia. Są w stanie przetrwać dłuższy czas w nienaruszonym stanie. To ich największa zaleta i powód, dlaczego są niezwykle cenione przez osoby trenujące sporty walki.

Dla kogo przeznaczone są rękawice ze skóry naturalnej?

Rękawice z naturalnego materiału wybierane są przede wszystkim przez profesjonalistów, traktujących boks jako zawód i sposób na zarabianie pieniędzy. Ponadprzeciętna wytrzymałość modeli ze skóry zwierzęcej pozwala ćwiczyć w nich często i z dużą intensywnością. Dzięki temu pięściarze nie muszą martwić się o konieczność częstej wymiany sprzętu. Korzystając ze skórzanych rękawic, trzeba jednak pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji. Tylko wtedy materiał zachowa swój pierwotny wygląd, a rękawice będą służyć wiele lat.

Komu polecane są rękawice ze skóry z syntetycznej?

Z uwagi na niższą cenę po rękawice z tworzyw sztucznych sięgają głównie początkujący i osoby trenujące okazjonalnie. To idealny wybór na rozpoczęcie przygody ze sportem oraz w momencie, gdy nie masz jeszcze przekonania, że boks to sport dla Ciebie. Modele ze skóry syntetycznej często stanowią także dodatkowe wyposażenie zawodowców, którzy wykorzystują je do ćwiczeń na przyrządach i sparingów z rywalem.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
pixelpixel