Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rękawice do karate. Charakterystyka

2020-09-09
Rękawice do karate. Charakterystyka

Karate to sztuka i sport walki wywodząca się z Japonii. Uprawiana obecnie na całym świecie, kojarzona jest, jeśli chodzi o ubiór przede wszystkim z kimonami do karate. Dla kompletnego wyposażenia zarówno adeptom tej sztuki, jak i doświadczonym karatekom niezbędne są też rękawice do karate. Jak wyglądają i czym się charakteryzują? Wykonane przeważnie z naturalnej lub syntetycznej skóry i posiadające wypełnienie wewnętrzne w postaci gęstej pianki rękawice do karate mają za zadanie amortyzować wstrząsy podczas uderzeń. Ich stabilna, a zarazem lekka konstrukcja usztywnia nadgarstek, zabezpieczając wrażliwe miejsca przed urazami.

Siła i bezpieczeństwo ciosów 

Karate to podobnie jak inne sztuki walki, w których pozostajemy w pełnym kontakcie z rywalem sport urazowy, niosący ze sobą wysokie ryzyko kontuzji. Uprawiając go, należy mieć na uwadze bezpieczeństwo własne i innych. Rolą zarówno rękawic, jak i napięstników do karate jest ochrona przed urazami i otarciami. Z jednej strony wzmacniają one siłę ciosów, z drugiej zabezpieczają przed uderzeniami wyprowadzanymi przez przeciwnika, amortyzując je.

Jak wybrać rękawice do karate?

Wybierając rękawicę do karate, uwagę zwrócić należy przede wszystkim na ich dopasowanie oraz jakość. W doborze odpowiedniego rozmiaru pomocne będzie zmierzenie dłoni na szerokość. Jeśli chodzi o rodzaj rękawic, warto postawić na te dobrej jakości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli rękawic, jednak zakup tych w najkorzystniejszej cenie nie zawsze będzie najbardziej udany. Mając na względzie własny komfort i bezpieczeństwo podczas treningów, najlepiej zainwestować w rękawice spełniające wszystkie standardy. W ofercie naszego sklepu bokserskiego  znajdziecie wysokiej klasy rękawice do karate marki Leone. Wyróżnia je staranne wykonanie z wysokogatunkowych materiałów i wygodna warstwa wewnętrzna. Wyposażone w oddychające wyściółki i antypoślizgowe wkładki rękawice do karate zapewnią stały komfort i stabilność podczas treningów. 

pixelpixel