Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprzęty i akcesoria polecane do lekkich zabaw bokserskich

2023-11-22
Sprzęty i akcesoria polecane do lekkich zabaw bokserskich

Boks to nie tylko sport dla twardzieli, ale również doskonały sposób na poprawę kondycji fizycznej, zwiększenie szybkości i koordynacji ruchowej oraz naukę samodyscypliny. Stanowi świetną formą aktywności dla osób w różnym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Aby jednak treningi były bezpieczne i efektywne, należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i akcesoria. W co konkretnie? Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.

Worek bokserski – niezawodny w treningu ogólnorozwojowym

Ćwiczenia na worku bokserskim poprawiają refleks, zwiększają szybkość, siłę oraz technikę uderzeń. Przyrząd ten jest niezastąpiony w treningu ogólnorozwojowym prowadzącym do zgubienia zbędnych kilogramów i poprawy ogólnej kondycji fizycznej. Aby cieszyć się wszystkimi możliwościami tego sprzętu, należy wybrać model o odpowiedniej wadze i wysokości, pozwalający na swobodne wykonywanie różnorodnych kombinacji ciosów. Alternatywą dla klasycznego worka może być też gruszka lub tarcza bokserska na ścianę.

Rękawice bokserskie – podstawa bezpieczeństwa

Podstawowym elementem wyposażenia każdego pięściarza są rękawice bokserskie. Chronią one dłonie przed urazami, a także głowę i korpus przeciwnika przed przyjęciem zbyt mocnych uderzeń. W przypadku treningów rekreacyjnych optymalnym wyborem są modele w większym rozmiarze – 16-18 oz. Zapewniają one lepszą ochronę dłoni oraz większą amortyzację ciosów.

Owijki – dodatkowa ochrona dłoni

Owijki, określane także jako bandaże bokserskie, pełnią kilka funkcji. Stabilizują stawy, chronią przed otarciami i kontuzjami oraz pochłaniają nadmiar potu. Noszenie bandaży jest szczególnie istotne w przypadku amatorów trenujących hobbystycznie. Aby zadbać o własne bezpieczeństwo, należy wybierać owijki wykonane z elastycznego materiału, który dobrze przylega do dłoni i nie krępuje ruchów. Nie mniej ważna jest prawidłowa technika bandażowania – pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał tych akcesoriów.

Ochraniacz na zęby – zabezpiecz swój uśmiech

Chociaż rekreacyjne treningi nie wymagają pełnego kontaktu, warto zainwestować w ochraniacz na zęby, chroniący przed przypadkowym uderzeniem w twarz. Dzięki temu pozwala unikać poważnych urazów jamy ustnej. Na rynku dostępne są różne rodzaje ochraniaczy. Wybrany model powinien być dopasowany do indywidualnego kształtu szczęki zawodnika.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixelpixel