Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szczęki bokserskie: właściwości, dobór, wykonanie

2019-08-01
Szczęki bokserskie: właściwości, dobór, wykonanie

Ochraniacze na zęby, czyli tzw. szczęki bokserskie, to najważniejszy element zabezpieczający nie tylko uzębienie, ale i całą szczękę. Stanowią niemal nienaruszalną barierę, stanowiąc podstawową ochronę podczas treningów i walki.

Najważniejsze funkcje szczęki bokserskiej

Uprawiając sporty walki, nie można zapominać o odpowiednich zabezpieczeniach. Bardzo ważne są ochraniacze na zęby, które nie tylko zapobiegają utracie uzębienia, ale również bolesnym uszkodzeniom szczęki i twarzoczaszki, które mogłyby prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych i oczywiście długotrwałego leczenia.

Ochraniacze do sportów walki są grubsze od tych, które stosowane są w innych dyscyplinach, np. rugby czy futbolu amerykańskim. Stanowią zabezpieczenie dla uzębienia, a jednocześnie wpływają na lepszą amortyzację oraz rozproszenie siły uderzenia, zapobiegając złamaniu szczęki i żuchwy czy uszkodzeniu stawu skroniowo-żuchwowego. Oprócz ochrony zębów chronione są również dziąsła i policzki. Co ważne, wpływają one również na zmniejszenie ryzyka wstrząśnienia mózgu.

Szczęki bokserskie są tak skonstruowane, aby zapewniać wygodę użytkowania i idealne dopasowanie. Nie wypadają i można w nich swobodnie mówić, oddychać czy przełykać ślinę.

Ochraniacze z medycznej pianki EVA

W ofercie LEONE można znaleźć ochraniacze na szczękę wykonane z medycznej pianki EVA. Czym jest pianka EVA? Jest to kopolimer etylenu i octanu winylu, co w praktyce oznacza tworzywo sztuczne, wyróżniające się wysoką elastycznością. To właśnie za sprawą tego tworzywa szczęki bokserskie zapewniają doskonałe właściwości amortyzujące i izolacyjne. Pianka doskonale tłumi wszelkie uderzenia. Jednocześnie zapewnia wyjątkową lekkość i elastyczność. Za sprawą tych wszystkich cech, bokserzy zakładając szczękę są optymalnie zabezpieczeni, a jednocześnie nie odczuwają dyskomfortu z powodu ciała obcego w ustach.

LEONE zapewnia szeroki wybór różnego typu ochraniaczy bokserskich. Są to uniwersalne szczęki dla dorosłych dostępne w wielu kolorach i wariantach.

 

 

 

pixelpixel