Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szlafrok jako element ubioru boksera

2020-06-02
Szlafrok jako element ubioru boksera

Nieodłącznym elementem ubioru boksera jest charakterystyczny szlafrok. Z naszego wpisu dowiesz się, czy ma jedynie uatrakcyjnić wygląd zawodnika, czy może spełnia także, inne praktyczne funkcje? Z jakiego materiału produkuje się bokserskie szlafroki? Sprawdź w naszym wpisie!

Czym charakteryzują się szlafroki bokserskie?

Szlafroki bokserskie to elementy garderoby o nico innym kroju niż klasyczne peniuary. Te, używane przez bokserów są dużo luźniejsze, a także posiadają szerokie rękawy oraz poszerzone ramiona, które ułatwiają ich szybkie i bezproblemowe wkładanie nawet z rękawicami bokserskimi na dłoniach. Są to modele uniwersalne, zazwyczaj z kapturem, w dwóch wersjach:

  • krótkiej,
  • długiej.

Dostępne w różnych kolorach, najczęściej z naszytym logo producenta oraz lamówką, obszywającą cały szlafrok, sprawiają, że zawodnik prezentuje się w nich bardzo atrakcyjnie. Oferowane przez nas szlafroki bokserskie produkowane są z wysokogatunkowej, połyskującej satyny. Dzięki niej zawodnik nie tylko doskonale się prezentuje, lecz także jego skóra nie jest narażona na podrażnienia, dzięki śliskiej i delikatnej strukturze materiału, mającego dodatkowe właściwości chłodzące.

Jakie funkcje spełnia szlafrok bokserki?

Szlafrok bokserki ma przede wszystkim zapewnić zawodnikowi spektakularne wejście na ring i sprawić, że widzowie zapamiętają właśnie jego, ale nie tylko. Szlafrok posiada bowiem także praktyczne funkcje – chroni rozgrzane treningiem ciało boksera przed przeciągami. Bardzo istotne jest bowiem, aby ciało zawodnika utrzymywało tę samą temperaturę aż do rozpoczęcia walki i nie schładzało się podczas pokonywania przez niego długich korytarzy, prowadzących na ring.

Ponadto zawodnik, bokser doskonale prezentować się będzie w oferowanych przez nas szlafrokach podczas gali bokserskich, w trakcie ważenia oraz podczas konferencji prasowych. W naszej ofercie znajdziesz także rękawice bokserskie, szorty oraz buty, z których stworzysz idealny zestaw bokserski.

pixelpixel