Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Torba treningowa. Jak wybrać najlepszą?

2019-03-06
Torba treningowa. Jak wybrać najlepszą?

Pozwala swobodnie pomieścić wszystkie rzeczy, niezbędne na trening oraz strój i buty na zmianę. Z powodzeniem zmieści się do niej prowiant, bidon, ręcznik i prywatne drobiazgi. W dobie wzrastającego tempa życia, torba treningowa musi być wielofunkcyjna i umożliwiać wykorzystanie również w pracy, szkole czy na uczelni. Sprawdźmy, na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze torby treningowej.

 

Wybór torby treningowej w 6 krokach

 

  1. Określ przeznaczenie torby treningowej. Na początek należy zastanowić się, w jakich aktywnościach sportowych będziemy wykorzystywać naszą torbę. Kobiety, wybierające się na fitness powinny zdecydować się na lżejsze modele z dużą ilością przegródek. Torby multifunkcyjne, wykorzystywane np. w podróży, muszą posiadać solidny uchwyt oraz usztywniane dno. Natomiast torby na basen powinny być wykonane z nieprzemakalnych materiałów, odpornych na działanie wilgoci. Sprawdźmy, czy torba posiada kieszeń na buty oraz oddzielną przegródkę na wilgotne ubrania.
  2. Dostosuj rozmiar torby do własnych potrzeb. Najważniejszym kryterium wyboru jest rozmiar torby treningowej, uwarunkowany prowadzonym trybem życia i uprawianą dyscypliną sportową. Trzeba przeanalizować rodzaj oraz ilość rzeczy, które będziemy chcieli transportować i na tej podstawie wybrać rozmiar torby. Wielkość torby określa wartość pojemności. Małe torby mają pojemność do 45l, średnie w zakresie 45-60l, natomiast pojemność dużych toreb przekracza 65l.
  3. Zastanów się nad kształtem torby. Najbardziej rozpowszechnione na rynku są owalne torby treningowe, których charakterystyczny kształt stał się znakiem rozpoznawczym amatorów sportu. Popularne są zwłaszcza owalne torby podłużne. Na ich korzyść przemawia poręczność i wygoda użytkowania. Warto również rozważyć opcję owalnej torby prostokątnej, która jest dużo bardziej pakowna i ergonomiczna.
  4. Szczególną uwagę poświęć wyborowi materiału. Materiał, z jakiego została wyprodukowana nasza torba będzie bezpośrednio warunkował jej jakość, trwałość i żywotność. Nie wolno zatem ignorować tego aspektu. Torba treningowa może być wykonana ze skóry lub z tworzywa sztucznego. Skórzane torby treningowe są najtrwalsze i posiadają przepuszczalną strukturę, co zapewnia prawidłową wentylację powietrza pomiędzy wnętrzem torby a jej otoczeniem. Dodatkowo, wyróżnia je ponadczasowa stylistyka i elegancja. Torby poliestrowe są lekkie, uniwersalne i stosunkowo tanie. Ich niewątpliwą zaletą jest odporność na niesprzyjające warunki pogodowe i nieprzemakalność.
  5. Zwróć uwagę na uchwyt i pasek. Torba treningowa musi być solidnie wykonana, aby służyła nam przez lata. Z tego względu przed zakupem należy ocenić jakość wykonania i zastosowane rozwiązania technologiczne. Torba powinna być wyposażona zarówno w wygodny uchwyt na dłoń, jak również długi pasek, który umożliwi jej noszenie na ramieniu w razie potrzeby. Pasek powinien być regulowany oraz odpowiednio miękki i szeroki. Dobrym pomysłem są ochronne nakładki piankowe na ramię.
  6. Nie zapomnij o drobnych niuansach. Na sam koniec warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które oferuje wybrany typ torby oraz jej wykończenie. Oceńmy, jak wykonane zostały szwy oraz czy zamki torby są plastikowe czy metalowe. Funkcjonalnym udogodnieniem są gumowe lub metalowe nóżki pod dnem torby, które będą ją izolować od podłoża oraz wygody rzep do spięcia rączek. Ważne, aby wnętrze torby zostało wykończone dodatkową podszewką, np. z brezentu.
pixelpixel