Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jakich rękawicach bokserskich najlepiej pracuje się nad techniką?

2023-11-21
W jakich rękawicach bokserskich najlepiej pracuje się nad techniką?

Właściwy dobór rękawic jest kluczowy dla efektywnego treningu i rozwoju umiejętności bokserskich. W dzisiejszym artykule przyglądamy się różnym rodzajom rękawic używanych przez zawodników. Wyjaśniamy również ich wpływ na trening techniczny. Dzięki nam dowiesz się, jakie cechy powinny mieć rękawice, aby ułatwić Ci pracę nad poprawą techniki. Zapraszamy do lektury.

Waga rękawic a praca nad techniką

Waga rękawic bokserskich ma ogromne znaczenie dla treningu technicznego. Lżejsze modele pozwalają na szybsze wykonywanie ciosów i lepszą kontrolę nad nimi, co jest kluczowe dla poprawy techniki. Z drugiej strony, cięższe rękawice pomagają w budowaniu siły i wytrzymałości mięśni ramion oraz barków, co również przekłada się na lepszą technikę.

W praktyce początkujący pięściarze korzystają głównie z rękawic w rozmiarze 12 oz (ważących około 340 g), które stanowią złoty środek pomiędzy lekkością a ochroną dłoni. Zaawansowani zawodnicy natomiast często eksperymentują z różnymi rozmiarami rękawic. Dzięki temu mogą dopasować je do swojego stylu walki oraz własnych potrzeb treningowych.

Materiał rękawic a komfort treningu

Materiał, z którego wykonane są rękawice, ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania. Wysokiej jakości skóra naturalna zapewnia świetną wentylację, elastyczność i trwałość, co jest niezwykle ważne podczas intensywnych ćwiczeń technicznych na worku czy gruszce treningowej. Alternatywą dla naturalnego materiału są modele wykonane z tworzyw syntetycznych, takich jak skóra ekologiczna. Choć są one tańsze i łatwiejsze w konserwacji, mogą być mniej wygodne i trwałe.

Wypełnienie rękawic a ochrona dłoni

Odpowiednie wypełnienie rękawic bokserskich jest kluczowe dla ochrony dłoni podczas treningu. W przypadku pracy nad techniką ważne jest, aby rękawice miały miękkie i elastyczne wypełnienie, które pozwala na swobodne wykonywanie ciosów bez obaw o kontuzje.

Najpopularniejszym materiałem stosowanym do wypełnienia rękawic jest pianka EVA o wysokiej gęstości. Zapewnia ona doskonałą amortyzację uderzeń oraz optymalną ochronę stawów i kości dłoni zawodnika.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixelpixel