Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jakich sportach wykorzystuje się rękawice bez palców?

2024-05-08
W jakich sportach wykorzystuje się rękawice bez palców?

Rękawice bez palców to niezwykle praktyczny element wyposażenia sportowców. Zapewnia ochronę dłoni, a  jednocześnie pozwala na utrzymanie precyzyjnego chwytu. W tym artykule przyglądamy się różnym dyscyplinom sportowym, w których tego rodzaju rękawice odgrywają kluczową rolę. Zachęcamy do lektury.

Rękawice bez palców na siłowni

Rękawice bez palców są niezastąpione podczas treningów na siłowni. Dzięki nim dłonie są chronione przed otarciami i urazami w czasie podnoszenia ciężarów czy wykonywania ćwiczeń na drążku. Modele te zapewniają lepszy chwyt, co pozwala na wykonywanie ćwiczeń z większą precyzją i kontrolą. Co więcej, rękawice bez palców mogą pomóc w redukcji pocenia się dłoni, co z kolei przekłada się na większy komfort treningu.

Rękawice bez palców w kolarstwie

Kolarstwo to jeden z najpopularniejszych sportów, w którym używa się rękawic bez palców. Dłonie kolarzy narażone są na tarcie o kierownicę, a także uderzenia kamieni czy gałęzi w trakcie jazdy. Modele bez palców chronią dłonie przed otarciami i urazami, jednocześnie pozwalając na swobodne poruszanie palcami i utrzymanie pewnego chwytu. Rękawice tego typu często wyposażone są w specjalne wzmocnienia oraz materiały antypoślizgowe, zwiększające komfort poruszania się rowerem.

Rękawice bez palców w sportach walki

W sportach walki, takich jak Muay Thai czy kickboxing, rękawice bez palców również odgrywają istotną rolę. Podobnie jak ochraniacze kickboxing chronią przed urazami w czasie treningów na workach czy tarczach. W przeciwieństwie do nich odpowiadają jednak za ochronę dłoni, a nie nóg. Rękawice pozwalają na swobodne poruszanie palcami, co jest niezbędne do prawidłowego wyprowadzania uderzeń.

Rękawice bez palców we wspinaczce

Wspinaczka to kolejny sport, w którym rękawice bez palców odgrywają ważną rolę. Wspinacze narażeni są na liczne urazy dłoni, takie jak otarcia czy naciągnięcia. Modele bez palców chronią dłonie przed uszkodzeniami, a jednocześnie pozwalają na swobodne poruszanie palcami i utrzymanie pewnego chwytu.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2024
pixelpixel