Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W których sportach walki przydają się ochraniacze na piszczele?

2022-03-22
W których sportach walki przydają się ochraniacze na piszczele?

Jeżeli kiedykolwiek uderzyłeś się w środek kości piszczelowej, nawet poza walką czy treningiem, wiesz dokładnie, przed czym ratują ochraniacze na piszczele. Piszczel jest jedynym obszarem naszych kończyn, gdzie płaska powierzchnia kości nie jest osłonięta splotem mięśni. Sprawia to, że bezpośrednie uderzenie w niego jest bardzo bolesne i może zakończyć się poważną kontuzją. Dlatego w tym artykule przedstawimy wam krótką listę rodzai ochraniaczy piszczeli i dyscyplin, w których polecamy używanie konkretnych modeli.

Ochraniacze piankowe

Wykonane z pianki różnej grubości i kształtu, obciągniętej skórą i zapinane na rzepy lub paski. Większość z nich ma także osłonę stopy. Polecane do sportów, w których wykonywanie uderzeń poniżej kolan jest dozwolone. Powinny też być wyborem dla wszystkich początkujących w sportach uderzeniowych, w których nogi odgrywają znacząca rolę, np. w karate. Dodatkowo polecane do każdej sesji treningowej, podczas której będziemy intensywnie ćwiczyć kopnięcia.

Poszczególne modele oczywiście różnią się między sobą i mają bardziej wyspecjalizowane zastosowania. Ochraniacze do Muay Thai i Kickboxingu powinny być bardzo grube, duże i twarde, ponieważ w tych dyscyplinach uderza się głównie nogami. Z kolei ochraniacze bez osłony stopy polecane są do sparingów MMA, poniewaz zapewniają ochronę wrażliwej kości, ale nie krępują stopy podczas walki w parterze.

Ochraniacze elastyczne

Przeznaczone do sparingów doświadczonych zawodników lub nauki techniki u osób początkujących. Składają się ze ściągacza opinającego całą łydkę i wygłuszającej warstwy tkaniny lub pianki. Zapewniają dużą swobodę ruchów, ale zdecydowanie słabszą ochronę.  Polecamy je także do sportów, w których nogami wykonuje się kopnięcia, ale w których zakazane jest bezpośrednie uderzanie w kolana, łydki i stopy (np. karate tradycyjne, taekwondo, HEMA).

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór zapewniających świetne wygłuszanie ciosów ochraniaczy piankowych wykonanych z wysokiej jakości skóry ekologicznej.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixelpixel