Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy warto inwestować w rękawice na siłownię?

2022-03-18
Czy warto inwestować w rękawice na siłownię?

Jak sama nazwa wskazuje, rękawice na siłownię to akcesoria wykorzystywane głównie podczas ćwiczeń z hantlami, sztangami, ciężarkami i innym sprzętem stanowiącym wyposażenie miejsc umożliwiających pracę nad siłą, modelowaniem sylwetki czy poprawą ogólnej kondycji fizycznej. Wśród stałych bywalców siłowni istnieje podział na osoby, które używają rękawic na każdym treningu oraz te, które uważają je za zbędny gadżet. Czy warto inwestować w rękawice na siłownię? Zapraszamy do lektury.

Jak wyglądają rękawice na siłownię?

Rękawice na siłownię to jeden z rodzajów rękawic treningowych wykorzystywanych do ochrony dłoni podczas ćwiczeń z użyciem przyrządów. Najczęściej produkowane są z tworzyw sztucznych – mieszanki nylonu, amary, poliestru i poliuretanu. Charakterystyczną cechą rękawic przeznaczonych do treningów siłowych są odsłonięte palce, co ułatwia chwyt. Najlepsze modele wyposażone są w specjalną żelową wyściółkę Gel Shock zapewniającą maksymalny komfort w trakcie wykonywania ćwiczeń na siłowni. Budowa rękawic gwarantuje doskonałe dopasowanie do dłoni i brak skrępowania ruchów zarówno w czasie pracy z hantlami czy sztangami, jak i treningu na drążku czy atlasie.

Zalety korzystania z rękawic na siłownię

Dłonie to jedna z najdelikatniejszych części ludzkiego ciała. W związku z tym łatwo ulega rozmaitym kontuzjom. Po zaledwie kilku wizytach na siłowni na dłoniach mogą pojawić się bolesne odciski lub modzele. Początkujący często doświadczają również wybicia palców i otarć skóry. Przed większością z tych urazów chroni noszenie rękawic. Dłoń w rękawicy jest dużo stabilniejsza, dzięki czemu kontuzje takie jak skręcenia czy wybicia zdarzają się zdecydowanie rzadziej. Rękawice chronią przed wszelkimi obtarciami, odciskami i pęcherzami pojawiającymi się po kontakcie dłoni ze sztangą czy hantlami. Odpowiednio dobrane rękawice zabezpieczają też nadgarstki, chroniąc je przed skręceniami i zwichnięciami.

Nie mniej ważna jest także kwestia higieny. Z uwagi na fakt, że sprzęt stanowiący wyposażenie siłowni codziennie dotyka kilkadziesiąt osób, noszenie własnych rękawic chroni przed wszelkiego rodzaju bakteriami i zanieczyszczeniami osadzającymi się na powierzchni przyrządów do ćwiczeń. Właściwości antypoślizgowe oraz wchłaniające pot podnoszą komfort treningu, sprawiając, że wykonywanie poszczególnych ćwiczeń jest dużo łatwiejsze.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze rękawic na siłownię?

Wybierając rękawice na siłownię, należy zwracać uwagę na kilka istotnych parametrów. Najważniejszym z nich jest rozmiar, który musi być odpowiednio dopasowany do wielkości dłoni osoby trenującej na siłowni. Rękawice muszą być wygodne, nie mogą krępować ruchów w czasie ćwiczeń. Z wyborem właściwego modelu nie powinno być żadnego problemu, ponieważ rękawice te występują w popularnych rozmiarach od XS do XL. Nie można zapominać również o aspekcie wizualnym. Rękawice powinny dobrze prezentować się na dłoniach i być idealnym dopełnieniem stroju osoby ćwiczącej. Przed zakupem warto więc porównać różne modele i wybrać ten, który najlepiej wpisuje się w indywidualny gust trenującego.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixelpixel