Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czym powinny być wyściełane dobre rękawice bokserskie?

2024-01-22
Czym powinny być wyściełane dobre rękawice bokserskie?

Wypełnienie wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów budowy rękawic bokserskich. Rodzaj użytej wyściółki odpowiada bowiem za komfort treningu oraz bezpieczeństwo zawodnika. W dzisiejszym artykule przyglądamy się najpopularniejszym materiałom używanym do wyściełania rękawic bokserskich – poliuretanowi, piance EVA oraz lateksowi. Zapraszamy do lektury.

Poliuretan – wytrzymałość i elastyczność

Poliuretan to syntetyczne tworzywo, szeroko wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. Ze względu na doskonałe właściwości mechaniczne materiał ten jest często stosowany jako wypełnienie rękawic bokserskich. Jego największą zaletą jest wytrzymałość na rozciąganie i ścieranie, co przekłada się na długą żywotność rękawic. 

Poliuretan charakteryzuje się także dużą elastycznością, co pozwala na lepsze dopasowanie rękawicy do kształtu dłoni zawodnika. Dzięki temu poruszanie palcami jest znacznie swobodniejsze. To z kolei wpływa na komfort użytkowania oraz ogólną sprawność w czasie treningów i walk.

Pianka EVA – lekkość i amortyzacja

Kolejnym materiałem używanym jako wyściółka męskich i damskich rękawic bokserskich jest pianka EVA. To lekkie i elastyczne tworzywo charakteryzujące się doskonałą zdolnością do amortyzacji wstrząsów, co przekłada się na skuteczną ochronę dłoni przed urazami. Rękawice wyściełane pianką EVA są nie tylko lekkie, ale również dobrze dopasowują się do kształtu dłoni, co przekłada się na wygodę użytkowania.

Lateks – nowoczesna alternatywa

Do wypełniania rękawic z wyższej półki często stosuje się lateks – naturalny lub syntetyczny materiał o dużej elastyczności oraz zdolności do amortyzacji wstrząsów. Modele wyściełane lateksem gwarantują doskonałą ochronę dłoni, co przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo zawodnika. Rękawice tego typu są miękkie i wygodne, a jednocześnie trwałe i odporne na ścieranie. Warto jednak pamiętać, że lateks zwykle jest nieco cięższy od innych materiałów, co wpływa na ogólną wagę rękawic.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixelpixel