Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego nie warto kupować rękawic bokserskich w hipermarketach?

2021-05-19
Dlaczego nie warto kupować rękawic bokserskich w hipermarketach?

Rękawice bokserskie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pięściarza. Sprzęt ten chroni dłonie zawodników przed możliwością odniesienia poważnych kontuzji. Ze względu na własne bezpieczeństwo rękawice należy kupować w renomowanych sklepach, których pracownicy będą umieli pomóc w wyborze oraz podpowiedzą, jaki model będzie najlepszy dla konkretnego zawodnika. Z całą pewnością zakupu rękawic bokserskich nie warto dokonywać w hipermarketach.

Brak możliwości wyboru właściwego rozmiaru

Rękawice dostępne w hipermarketach zazwyczaj występują w pojedynczych rozmiarach niedopasowanych do dłoni zawodnika. Brak odpowiedniego dopasowania rozmiaru sprzętu do wielkości dłoni pięściarza może skutkować pojawieniem się groźnych urazów. Rękawice za małe lub za duże są także bardzo niekomfortowe w noszeniu. Dłoń w zbyt ciasnych rękawicach nie ma zapewnionego prawidłowego przepływu krwi, co może doprowadzić do bólu i obrzęku tej części ciała.

Problem z doborem właściwego rozmiaru mają przede wszystkim początkujący pięściarze. Kupując rękawice bokserskie w renomowanym sklepie, takim jak Leone Polska, pięściarze mogą liczyć na pomoc doświadczonych pracowników, którzy doradzą w wyborze prawidłowego rozmiaru dopasowanego do wielkości dłoni zawodnika.

Materiały niskiej jakości

Kupując rękawice w hipermarkecie, narażamy się na zakup sprzętu wyprodukowanego z materiałów niewiadomego pochodzenia. Jedyną zaletą takich rękawic jest niska cena, ale czy w tym przypadku warto oszczędzać? Zdecydowanie nie, ponieważ trening w sprzęcie niskiej jakości może odbić się niekorzystnie na zdrowiu zawodnika. Co więcej, tanie modele z hipermarketów szybko się zużywają i niszczą, a to zazwyczaj prowadzi do konieczności zakupu nowego sprzętu.

Wybierając rękawice, warto od razu postawić na modele wykonane ze skóry naturalnej lub dobrej jakości skóry syntetycznej. To pewność trwałości i odporności na uszkodzenia nawet podczas intensywnego użytkowania.

Rękawice bez wentylacji

Ze względu na niską jakość materiałów użytych do produkcji rękawic z hipermarketu, modele te nie są wyposażone w systemy napowietrzające zapewniające właściwe oddychanie dłoni w czasie treningów. Wielu początkujących bokserów nie zwraca na to dużej uwagi podczas wyboru rękawic, jednak nie jest to właściwe podejście. Dłoń podczas wysiłku intensywnie się poci, a brak systemów odprowadzających nadmiar tej wydzieliny może doprowadzić pięściarza do dużego dyskomfortu. Warto wybierać modele wyposażone w odpowiednią wentylację, a takich z reguły próżno szukać w hipermarketach.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixelpixel