Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ile kosztują dobre rękawice bokserskie?

2021-04-15
Ile kosztują dobre rękawice bokserskie?

Rękawice to podstawowy element wyposażenia każdego zawodnika zainteresowanego treningiem bokserskim. Wybór odpowiedniego sprzętu nie jest łatwy szczególnie dla początkujących. Problemem może okazać się przede wszystkim rozmiar, który nie jest oznaczany tradycyjnie, a podawany w uncjach (oz). Jaki jest koszt dobrych rękawic bokserskich i co ma na niego największy wpływ?

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice bokserskie?

Zastanawiając się nad wyborem dobrych rękawic bokserskich, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim funkcjonalności i wygodę noszenia. Najlepszym sposobem na właściwy dobór rękawic jest przymierzenie kilku par i przekonanie się, które z nich najlepiej pasują do potrzeb konkretnego pięściarza. 

Jeżeli jednak nie mamy możliwości osobistego odwiedzenia sklepu ze sprzętem bokserskim, przed złożeniem zamówienia w sklepie internetowym warto nie tylko dokładnie zmierzyć wymiary swojej dłoni, ale także zastanowić się, do czego będziemy używać wybranych rękawic. Do ćwiczeń na przyrządach (worek treningowy, tarcze trenerskie) wykorzystywane są rękawice w mniejszych rozmiarach (10-12 oz), natomiast do walk sparingowych z partnerem stosuje się większy sprzęt (od 14 oz). 

Jakie cechy powinny mieć dobre rękawice bokserskie?

Dobre rękawice bokserskie powinny być przede wszystkim wygodne w noszeniu, a także powinny zapewniać optymalny poziom ochrony dłoni zawodnika. Sprzęt ten nie może być ani za luźny, ani za ciężki i ciasny. Parametry te mają duży wpływ na możliwość pojawienia się urazów podczas treningu. Dlatego tak ważne jest, by rękawice były odpowiednio dopasowane pod względem rozmiaru. Pięściarz musi czuć się w nich komfortowo i mieć dużą swobodę ruchów, co przekłada się na zdecydowanie mniejsze ryzyko odniesienia kontuzji.

Jaka jest cena dobrych rękawic?

Cena rękawic bokserskich uzależniona jest od kilku czynników. Podstawowym z nich jest materiał zewnętrzny, z jakiego zostały wykonane rękawice. Sprzęt ze skóry naturalnej zawsze będzie droższy od tego ze skóry syntetycznej. Mają na to wpływ oczywiście koszty pozyskania skóry bydlęcej, bawolej czy koziej. Te rodzaje skóry naturalnej najczęściej wykorzystywane są podczas produkcji rękawic dla pięściarzy. Na cenę wpływ ma również ilość i jakość użytego wypełnienia i materiału wewnętrznego, a także wykończenie oraz wygląd zewnętrzny. 

Dobrej jakości rękawice ze skóry syntetycznej to koszt w okolicach 200-300 zł, natomiast za modele wyprodukowane ze skóry naturalnej trzeba zapłacić od 300 do 500 zł. Istnieją również specjalne serie limitowanych edycji kolekcjonerskich produkowanych w związku z ważną datą lub wydarzeniem dla danej marki. Zainteresowani zakupem tego rodzaju rękawic muszą liczyć się z wydatkiem około 500-600 zł.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixelpixel