Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać rękawice do treningu na siłowni?

2022-03-10
Jak dobrać rękawice do treningu na siłowni?

Rękawice na siłownię to popularne akcesoria wykorzystywane podczas ćwiczeń z użyciem hantli, sztang, ciężarków oraz innych przyrządów stanowiących wyposażenie sal treningowych. Ze względu na niską cenę oraz właściwości chroniące dłonie przed urazami stanowią podstawowe wyposażenie wielu osób regularnie odwiedzających siłownie. W dzisiejszym artykule podpowiemy, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze rękawic do treningu na siłowni. Jak wybrać idealne rękawice? Zachęcamy do lektury.

Dlaczego warto ćwiczyć w rękawicach?

Wśród osób regularnie odwiedzających siłownie spotkać można zarówno zwolenników, jak i przeciwników treningu w rękawicach. Choć jest to indywidualny wybór każdego zawodnika, ćwiczenie z użyciem rękawic ma zdecydowanie więcej plusów aniżeli minusów.

Właściwie dobrany model rękawic chroni dłonie przed różnego rodzaju kontuzjami mogącymi pojawić się w czasie treningu. Z uwagi na fakt, że dłonie są jedną z najdelikatniejszych części ludzkiego ciała, zapewnienie im odpowiedniej ochrony jest niezwykle istotne z perspektywy komfortu osoby ćwiczącej. Wszelkiego rodzaju odciski, obtarcia, zwichnięcia czy wybicia palców to powszechne urazy na sali treningowej. Na ich powstanie zdecydowanie bardziej narażone są osoby nienoszące rękawic. Najlepsze modele rękawic chronią nie tylko dłonie, ale i nadgarstek – stabilizują kości nadgarstka, co jest szczególnie ważne przy ćwiczeniach z większymi ciężarami. Noszenie rękawic wpływa pozytywnie także na higienę osoby odwiedzającej siłownię. Rękawice pochłaniają pot, a dodatkowo chronią przed bakteriami i zanieczyszczeniami osadzającymi się na przyrządach do ćwiczeń.

Jak wybrać dobre rękawice na siłownię? Na co zwracać uwagę?

Przed zakupem rękawic na siłownię należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów mających wpływ na końcowy wybór.  Jednym z nich jest materiał wykonania. Choć większość dostępnych na rynku modeli produkowana jest z materiałów sztucznych, istnieje grupa rękawic ze skóry naturalnej. Są one zdecydowanie trwalsze i wytrzymalsze, jednak ich cena sprawia, że nie są specjalnie popularne. Wybierają je głównie profesjonalni kulturyści oraz doświadczeni amatorzy, którzy trenują regularnie od wielu lat. W przypadku początkujących i osób ćwiczących hobbystycznie zdecydowanie lepszym wyborem są rękawice tekstylne.

Kolejnym z ważnych czynników jest rozmiar. Rękawice muszą być wygodne, aby trening w nich był komfortowy dla zawodnika. Nie mogą być ani zbyt luźne, ani zbyt ciasne, ponieważ zamiast pomagać w ćwiczeniach, będą tylko przeszkadzać. Rozmiar musi być dopasowany do wielkości dłoni oraz obwodu nadgarstka osoby trenującej. Przy wyborze warto zwracać uwagę również na dodatkowe elementy, takie jak obecność żelowej wyściółki Gel Shock o właściwościach poprawiających chwyt i zwiększających ochronę dłoni. Ciekawym dodatkiem jest także warstwa antypoślizgowa czy specjalna warstwa tłumiąca. Rękawice powinny też dobrze prezentować się pod względem wizualnym. Ich wygląd często jest więc ważnym kryterium wyboru.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixelpixel