Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać rękawice bokserskie dla dziecka?

2023-12-19
Jak wybrać rękawice bokserskie dla dziecka?

Boks to sport, który zyskuje coraz większą popularność wśród najmłodszych. Nic w tym dziwnego. Treningi bokserskie doskonale wpływają na koordynację ruchową, siłę i wytrzymałość. Jeżeli Twoje dziecko wyraziło chęć spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie, jednym z pierwszych kroków jest zakup odpowiednich rękawic. Jak wybrać najlepszy model? Oto kilka kluczowych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań.

Właściwy rozmiar rękawic

Rozmiar rękawic to czynnik decydujący o komforcie i bezpieczeństwie treningów. Rękawice powinny być dobrze dopasowane do dłoni dziecka, ale jednocześnie nie za ciasne, aby nie krępować ruchów. Warto pamiętać, że rękawice bokserskie mierzone są w uncjach (oz). Im większa liczba, tym większa waga i rozmiar rękawic. Dla dzieci w wieku do 10 lat zazwyczaj polecane są modele o wadze 6 oz. Starsi adepci sportów walki częściej sięgają po rękawice ważące 8 oz lub 10 oz.

Materiał wykonania

Rękawice bokserskie dla dzieci są produkowane z różnych materiałów. Do najpopularniejszych należą modele wykonane ze skóry syntetycznej, takiej jak skóra PU. Zapewniają dużą lekkość, a jednocześnie wytrzymałość, co gwarantuje wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na jakość szwów oraz sposób mocowania rzepów lub pasków – elementy te mają kluczowe znaczenie dla trwałości rękawic.

Rodzaj wypełnienia

Wypełnienie rękawic bokserskich ma istotny wpływ na właściwości amortyzujące oraz ogólną wygodę użytkowania. W rękawicach dla dzieci najczęściej stosuje się wypełnienie syntetyczne w postaci pianki poliuretanowej. Materiał ten zapewnia optymalną ochronę dłoni przed urazami. Jest miękki i elastyczny, co przekłada się na duży komfort treningów.

Typ zapięcia

Rękawice bokserskie przeznaczone dla najmłodszych dostępne są z różnymi rodzajami zapięć. Najpopularniejsze są modele zapinane na rzep, które pozwalają na szybkie i łatwe zakładanie oraz zdejmowanie rękawic. Warto wybierać modele z regulowanym zapięciem – umożliwia to dopasowanie do rosnących dłoni dziecka.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixelpixel