Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zachęcić dziecko do trenowania sportów walki?

2023-03-27
Jak zachęcić dziecko do trenowania sportów walki?

Dzieciństwo to czas, w którym najmłodsi uczęszczają na różne zajęcia w celu wykształcenia swoich pasji. Wielu rodziców wysyła swoje pociechy na treningi sportów walki. Poza rozwojem umiejętności czysto fizycznych ćwiczenia w klubie bokserskim kształtują charakter i uczą zasad rywalizacji w duchu fair play. Kiedy jednak dziecko nie jest zainteresowane angażowaniem się w treningi, warto je do tego zachęcić. Jak to zrobić? O tym w dalszej części naszego artykułu.

Pozwól wybrać mu ulubioną sztukę walki

Podstawową kwestią przed rozpoczęciem przygody ze sportami walki jest dobór odpowiedniego rodzaju treningu. Twoje dziecko z pewnością nie będzie chciało uczestniczyć w zajęciach, które nie będą mu się podobały. Z tego powodu nie powinieneś narzucać mu konkretnego sportu. Zaproponuj kilka sztuk walki i pozwól dokonać samodzielnego wyboru. To najlepszy sposób na zaszczepienie genu sportowca i zachęcenie do rywalizacji z rówieśnikami.

Bądź obecny na treningach, ćwicz razem z nim

Nic tak nie motywuje do uczestnictwa w zajęciach, jak wspólny trening z ojcem lub matką. Jeżeli masz taką możliwość, trenuj razem ze swoim dzieckiem. To szansa na spędzenie wolnego czasu w towarzystwie dziecka oraz poprawę własnej kondycji fizycznej. Jeśli jednak stan zdrowia nie pozwala Ci na intensywne ćwiczenia na ringu czy macie, bądź obecny na ćwiczeniach syna/córki i przyglądaj się wszystkiemu z bliska. Dziecko z pewnością doceni ten gest. Twoja obecność zachęci je do dalszych treningów.

Doceniaj wysiłek włożony w trening

Niezaprzeczalną formą motywacji do dalszych starań są nagrody za dotychczasowe wyniki. Nie zapominaj o pochwałach za zaangażowanie i robione postępy. Bez znaczenia są tu umiejętności, ponieważ na początku liczy się przede wszystkim chęć do pracy. Pokaż, że cieszą Cię nawet małe kroki, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Kiedy dziecko osiągnie jakiś większy sukces, poza pochwałą słowną możesz nagrodzić je nowym sprzętem, np. dziecięcymi rękawicami bokserskimi. Twoje dziecko będzie wiedziało, że zależy Ci na jego rozwoju i zrobi wszystko, abyś był dumny. System nagród to świetny sposób na przejście przez początkowy, najtrudniejszy etap, w którym najwięcej osób rezygnuje z dalszego uprawiania sportu.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixelpixel