Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie kształty mogą przyjmować rękawice bokserskie?

2023-08-07
Jakie kształty mogą przyjmować rękawice bokserskie?

Sporty walki to nie tylko rywalizacja z przeciwnikiem, ale i z samym sobą, z własnymi słabościami i lękami. Jednym z podstawowych elementów ekwipunku każdego zawodnika są rękawice bokserskie. Ich kształt ma kluczowe znaczenie dla komfortu, bezpieczeństwa oraz efektywności treningów. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jakie kształty mogą przyjmować rękawice wykorzystywane przez trenujących.

Klasyczne rękawice bokserskie – podstawa dla pięściarzy

Klasyczne rękawice bokserskie to modele stosowane przez zawodników w trakcie treningów oraz rywalizacji na ringu. Zazwyczaj mają prostokątny lub zaokrąglony kształt oraz są wykonane z materiałów wysokiej jakości, takich jak skóra naturalna czy wzmocniona skóra syntetyczna. Rękawice te gwarantują optymalne zabezpieczenie dłoni oraz równomierne rozłożenie sił uderzeniowych na całej powierzchni rękawicy. Dzięki prostej konstrukcji klasyczne rękawice bokserskie stanowią doskonały wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami walki.

Rękawice treningowe – wszechstronność przede wszystkim

Modele treningowe są najczęściej używanymi rękawicami w boksie. Ich głównym zadaniem jest ochrona dłoni podczas codziennych ćwiczeń oraz sparingów. Tego rodzaju rękawice charakteryzują się obecnością grubszej warstwy piankowego wypełnienia niż te wykorzystywane podczas oficjalnych zawodów. Dzięki temu zapewniają większą ochronę w czasie ćwiczeń z partnerem lub na przyrządach. Rękawice treningowe mogą mieć mniej lub bardziej zaokrąglony kształt w zależności od preferencji zawodnika oraz producenta.

Rękawice do walki w klinczu – specjalne modele dla grapplerów

Walka w klinczu to technika stosowana głównie w boksie tajskim oraz MMA, gdzie zawodnicy mogą wykorzystywać ręce do chwytania i kontrolowania przeciwnika. W takiej sytuacji potrzebne są specjalne rękawice, które umożliwiają lepsze chwytanie oraz kontrolowanie ruchów przeciwnika. Modele tego rodzaju charakteryzuje budowa z otwartym palcem wskazującym oraz kciukiem, co pozwala na skuteczniejsze mocowanie się z przeciwnikiem. Ich kształt jest zbliżony do rękawic treningowych, jednak z większym naciskiem na ochronę nadgarstków oraz palców.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixelpixel