Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie rękawice zapewniają największą odczuwalność ciosów?

2024-01-12
Jakie rękawice zapewniają największą odczuwalność ciosów?

W sportach walki niezwykle istotne jest odpowiednie wyposażenie. Kluczowe znaczenie mają tu rękawice, mające za zadanie chronić zarówno zawodnika, jak i jego rywala. Ich wybór ma wpływ na odczuwalność ciosów, co jest ważne nie dla początkujących, ale i zaawansowanych pięściarzy. W jakich rękawicach wyprowadzane uderzenia ważą najwięcej? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu.

Waga rękawic a odczuwalność ciosów

Waga rękawic ma bezpośredni wpływ na siłę oraz odczuwalność ciosów. Im lżejsze rękawice, tym większa prędkość uderzenia, co przekłada się na mocniejsze ciosy. Rękawice w mniejszych rozmiarach (8-10 oz) zwykle wykorzystywane są do ćwiczeń na przyrządach – workach czy tarczach. Podczas tego typu treningów bardzo ważna jest odpowiednia technika oraz kontrola siły uderzeń. Dzięki mniejszej masie rękawic ciosy są bardziej odczuwalne, co pozwala na skuteczniejszą pracę nad poprawą swoich umiejętności.

Materiał wykonania rękawic

Materiał, z którego wykonane są rękawice, również ma istotne znaczenie dla odczuwalności ciosów. Modele ze skóry naturalnej zapewniają lepszą przyczepność, wyższą jakość oraz trwałość, co przekłada się na większą kontrolę nad siłą uderzeń. Jednakże są one też droższe od tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Rękawice do karate lub boksu ze skóry syntetycznej stanowią dobre rozwiązanie dla początkujących zawodników, którzy szukają tańszego, ale wciąż funkcjonalnego sprzętu.

Rodzaj wypełnienia rękawic

Wypełnienie rękawic wpływa nie tylko na komfort noszenia, ale także odczuwalność ciosów. Modele wyściełane wysokiej jakości poliuretanem lub pianką EVA są lżejsze i elastyczniejsze, co sprawia, że lepiej dopasowują się do kształtu dłoni i zapewniają większą kontrolę nad siłą uderzeń. Z kolei rękawice z wypełnieniem lateksowym lub mieszanki pianki i włókien syntetycznych gwarantują lepszą ochronę dłoni, ale jednocześnie są cięższe i sztywniejsze, co może wpływać na mniejszą odczuwalność wyprowadzanych ciosów.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixelpixel