Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jaki sposób bandaże pomagają uniknąć kontuzji w trakcie walk bokserskich?

2023-12-13
W jaki sposób bandaże pomagają uniknąć kontuzji w trakcie walk bokserskich?

Jak każda dyscyplina sportowa, również boks niesie za sobą ryzyko kontuzji. Właśnie dlatego tak ważne jest stosowanie odpowiednich ochraniaczy. Jednym z nich są bandaże na nadgarstki. W jaki sposób akcesoria te pomagają unikać urazów w trakcie walk? Zapraszamy do lektury dalszej części naszego artykułu.

Bandaże jako podstawa ochrony dłoni

Dłonie to narzędzie pracy każdego pięściarza. Ich ochrona jest więc absolutnie kluczowa. Bandaże nie tylko zabezpieczają zawodników przed urazami, ale także stabilizującą stawy i mięśnie dłoni. Poprawnie zawiązane sprawiają, że siła uderzenia rozkłada się równomiernie na całą powierzchnię dłoni, co minimalizuje ryzyko kontuzji.

Wsparcie pracy stawów i więzadeł

Stawy i więzadła dłoni są narażone na przeciążenia podczas intensywnego treningu bądź walki. Bandaże bokserskie pomagają utrzymać je w odpowiedniej pozycji, zapobiegając ich przemieszczeniu. Dzięki temu zawodnik może swobodnie wykonywać ciosy, nie obawiając się o zdrowie swoich dłoni.

Ochrona przed otarciami i uszkodzeniami skóry

Podczas walki na ringu dłonie pięściarza narażone są na otarcia i uszkodzenia skóry. Właściwe zabezpieczenie ich bandażami sprawia, że ryzyko tego typu urazów jest znacznie mniejsze. Owijki chronią też przed pękaniem naczyń krwionośnych oraz uszkodzeniami nerwów, co pozwala na utrzymanie wysokiej sprawności rąk przez dłuższy czas.

Dobór odpowiednich bandaży

Wybór odpowiednich bandaży jest równie ważny, co umiejętność ich zakładania. Na rynku dostępne są różne rodzaje tych akcesoriów. Do ich produkcji stosuje się materiały takie jak bawełna, elastyczna mieszanka poliestru czy neopren. Kluczowe jest dopasowanie materiału do indywidualnych potrzeb zawodnika oraz rodzaju treningu czy walki. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na długość bandaży – zbyt krótkie nie zapewniają wystarczającej ochrony, a zbyt długie mogą utrudniać swobodę ruchów.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixelpixel