Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wypożyczanie rękawic bokserskich - czy to ma sens?

2022-08-11
Wypożyczanie rękawic bokserskich - czy to ma sens?

Nie ulega wątpliwości, że rękawice bokserskie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego pięściarza. Rękawice odpowiadają za ochronę dłoni boksera. Chronią także jego rywala, ponieważ amortyzują część siły wyprowadzanych ciosów. Trening bez tego sprzętu jest właściwie niemożliwy. Z uwagi na fakt, że cena wysokiej jakości rękawic nie jest niska, niektórzy zawodnicy są zainteresowani wynajmem tego sprzętu. Czy jednak ma to sens? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszych fragmentach naszego artykułu.

Czy istnieją wypożyczalnie rękawic bokserskich?

Rękawice bokserskie można wypożyczyć w specjalnych firmach zajmujących się wynajmem akcesoriów sportowych. Choć na rynku nie ma wypożyczalni oferujących wyłącznie rękawice, to zainteresowani z pewnością znajdą je wśród sprzętu treningowego dostępnego w ofercie wybranych firm. Wynajem rękawic nie różni się specjalnie od wypożyczania innych przedmiotów. Wystarczy zarezerwować wybrany model na stronie internetowej wypożyczalni, opłacić zamówienie, a następnie odebrać je w wyznaczonym miejscu. Niektóre firmy oferują też wysyłkę pod wskazany adres. Cena w tym przypadku zależna jest od długości wynajmu oraz konkretnego modelu rękawic. Im lepszy sprzęt, tym koszt jest wyższy.

Dlaczego wypożyczenie rękawic bokserskich nie jest dobrym pomysłem?

Choć wypożyczenie rękawic ma swoje niewątpliwe plusy (np. wynajem jest zawsze tańszy od kupna), to nie polecamy decydować się na to rozwiązanie. Nawet najzwyklejsze modele dostępne na własność są lepsze od tych wypożyczonych. Dlaczego? Przede wszystkim jest to bardzo osobisty element bokserskiego wyposażenia. To tak jakby wypożyczać bieliznę lub ochraniacze na szczękę.

Trening w używanych wcześniej przez inne osoby rękawicach jest bardzo niekomfortowy, a dodatkowo może być niebezpieczny dla pięściarza. Istnieje bowiem ryzyko złego dopasowania do dłoni, a co za tym idzie, wystąpienia kontuzji palców lub nadgarstka. W używanych przez długi czas rękawicach odpowiedzialna za amortyzację uderzeń piankowa warstwa wypełniająca staje się twarda, co przekłada się na bezpośrednie zagrożenie urazem.

Używane wielokrotnie przez różnych bokserów modele nigdy nie będą w tak dobrym stanie, jak rękawice wykorzystywane tylko przez jednego zawodnika. Rozdarcia materiału i zużyte rzepy w zapięciach to standardowe usterki sprzętu dostępnego na wynajem. Nie można zapomnieć również o nieprzyjemnym zapachu, który mogą wydzielać wypożyczone rękawice. Dłonie bokserów w czasie ćwiczeń intensywnie się pocą, co ma duży wpływ na wydzielany zapach. W takiej sytuacji nawet pranie i intensywne wietrzenie może nie pomóc. Trening w tego typu rękawicach jest zwyczajnie niehigieniczny.

Chcesz kupić dobre rękawice bokserskie? Sprawdź ofertę Leone Polska

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie i komforcie treningów bokserskich, powinieneś zrezygnować z pomysłu wypożyczania rękawic. W takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup własnego modelu na stałe. Dobre rękawice bokserskie znajdziesz w sprawdzonych sklepach sportowych, takich jak Leone Polska. Oferujemy ogromny wybór rękawic w różnych wzorach i rozmiarach. Posiadamy modele zarówno z wysokiej jakości skóry syntetycznej, jak i materiałów naturalnych (skóra bydlęca, bawola i kozia). Jesteśmy przekonani, że każdy z klientów znajdzie u nas sprzęt dopasowany do swoich potrzeb.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022
pixelpixel