Wiele jest powodów, dla których kobiety trenują sztuki walki. Należą do nich pragnienie samorealizacji, nauczenia się sztuki samoobrony, wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, poprawa kondycji i zwiększenie siły. Do tego często dochodzi chęć poprawy własnej figury i zrzucenia zbędnych kilogramów. Obecnie trenują kobiety w każdym wieku: młode dziewczyny, którym spodobał się zastrzyk adrenaliny towarzyszący treningom i pojedynkom, matki zafascynowane treningami swoich dzieci, a także starsze panie chcące aktywnie spożytkować swój wolny czas. Motywy są różne, niezależnie zresztą od płci. Jedno jednak jest pewne, podział na samców alfa i uległe kobiety coraz bardziej się zaciera, a czasy, w których sporty walki stanowiły domenę mężczyzn, zanikają bezpowrotnie.
Wiele osób zaczynających przygodę z boksem oraz innymi sportami walki ma problem z prawidłowym doborem jednego z podstawowego i niezbędnego sprzętu bokserskiego, jakim są rękawice. Zwracają głównie uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane oraz ich ciężar, podawany w uncjach (Oz). Praktycznie żaden z producentów nie podaje rozmiaru rękawic. A rozmiar nie zawsze jest wprost proporcjonalny do wagi. Aby to zrozumieć, warto zapoznać się z konstrukcją rękawic bokserskich.
Karate to sztuka i sport walki wywodząca się z Japonii. Uprawiana obecnie na całym świecie, kojarzona jest, jeśli chodzi o ubiór przede wszystkim z kimonami do karate. Dla kompletnego wyposażenia zarówno adeptom tej sztuki, jak i doświadczonym karatekom niezbędne są też rękawice do karate. Jak wyglądają i czym się charakteryzują?
Treningi w domu to zyskująca na popularności alternatywa dla ćwiczeń w klubach fitness, czy wynajmu sali treningowych. Bycie w formie stanowiące dla jednych konieczność, dla innych wymóg zdrowotny lub po prostu chęć utrzymania sprawności ułatwi nam posiadanie specjalistycznych akcesoriów treningowych.